První na řadu přišla Online ruleta

Jak jsem již psal v mém prvním příspěvku (pokud jste ho nečetli, tak doporučuji najít na mém blogu), zaujala mě Online ruleta, o které jsem toho doposud moc nevěděl. Vše potřebné jsem se doučil a v klidu si vše vyzkoušel nanečisto. Pokud vás zajímá, jak můj příběh s ruletou probíhal, tak čtěte dále.

Nejprve jsem nastudoval základy

Ruleta mi byla vždy dost sympatická, ale také dost záhadná. Co se týče určení čísla, tak jsem byl celkem v obraze, ale plátno, na které se umisťují sázky, pro mě byla velká neznámá. Musel jsem si tedy nastudovat pravidla i samotný princip hry. Pokud si myslíte, že jsem šel někam do knihovny a pro rady ke známým, tak se mýlíte, prostě jsem si vše potřebné vyhledal na internetu, například zde. Žijeme přeci v jednadvacátém století, tak proč si život dělat komplikovanější. 

Z wiki se nejprve dozvídám, že ruleta má více druhů, jako je francouzská, kterou asi známe my v Evropě, anebo existuje také americká verze, kterou bychom pravděpodobně našli třeba ve Vegas. 

Ruleta se skládá z velkého kola, ve kterém se točí disk s čísly, na které pomalu po vnitřní straně kola vklouzne kulička, která se zastaví na jednom konkrétním čísle a určí tak vítěze a zklamané hráče, kterým to zase jednou nevyšlo. Další podstatnou částí hry je plátno, na kterém je nakreslená tabulka, ve které jsou různé sázky, hráči umisťují své žetony v konkrétní hodnotě, kterou chtějí v tomto kole na sázku pod žetonem vsadit. 

Možnosti jsou rozmanité

Ve hře jde tedy vlastně hlavně o to, jakou volíte sázku předtím, než krupiér vhodí kuličku do rulety. Uprostřed plátna je klasicky 37 čísel i s nulou, která je jediná zelená, polovina čísel je černá a druhá polovina červená. Vedle této tabulky s čísly se na plátnu nachází další políčka, například můžete vsadit na barvu výherního čísla, tedy červenou nebo černou. Pokud vás tento druh sázky zaujal, tak doporučuji si o této sázce přečíst něco zde. Další, celkem podobnou možností je sázka na sudá (even) nebo lichá (odd) čísla. Další zajímavou volbou může být třeba sázka na malé číslo (od 1 do 18) nebo naopak na velké (19 až 36). Následují sázky na jeden ze tří sloupců (12 čísel), nebo na tucet, tedy na třetinu. Vsadit lze samozřejmě i konkrétní číslo. Osobně se mi ale zalíbila možnost vsadit více čísel naráz, stačí totiž žeton umístit na pomezí mezi čísly, například dám žeton mezi 1 a 2 a vyhrávám v případě, že padne jednička i dvojka. Úplně stejně se může vsadit i na trojici, čtveřici, nebo dokonce šestici čísel, tedy na jeden řádek. 

Pustil jsem se do hraní

Jelikož jsem to s ruletou myslel opravdu vážně, na mé konto jsem si před začátkem hry dobil nějaký kapitál do začátku, o něco zvětšený bonus z minula mi samozřejmě na účtu zůstal. V nabídce jsem zvolil klasickou evropskou ruletu a začal zlehka sázet. Nejprve jsem jen za drobné umisťoval žetony na barvy, nebo na lichá, či sudá čísla. Musím říct, že to celkem vynášelo, asi jsem měl opět štěstí, ale bál jsem se vsadit větší částku. Postupem času mě ale toto hraní si 50 na 50 za drobáky omrzelo a bylo jasné, že dnes své štěstí opravdu otestuji.

Začal jsem pozvolna zkoušet i další sázky, nejprve sloupce, potom i řádky a pomalu ale jistě jsem se blížil k čím dál, tím konkrétnějším sázkám. Zatím jsem stále byl v mírném plusu, vycházela mi asi každá druhá sázka, což bylo celkem příjemné. Potom jsem více méně z legrace zkusil vsadit pár konkrétních čísel, které pro mě něco znamenala, myslím třeba data narození, nebo výročí, ale to bohužel žádné výhry nepřineslo. Rozhodl jsem se tedy udělat pár posledních sázek za poněkud větší obnosy a pro dnešek nechat ruletu i sebe spát. Štěstí, které jsem v konkrétních číslech moc neměl, se mi nyní zase vrátilo a já od virtuálního stolu odcházel v plusu a natěšený na další kasinové zážitky.

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.