Hnačov pro děti

Proč zvolit ubytování ve Hnačově?

Co vám může ubytování v malebné vesničce Hnačov nabídnout? Především je tu díky necelé stovce obyvatel nádherný klid. Takže je zde krásně, pokud uznáte, že je načase opustit ruch velkoměsta. A bezpečno oceníte především tehdy, když sem přijedete se svými ratolestmi. A je ideálním výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleké Sušici se ostatně poeticky přezdívá „Brána Šumavy”.

Co vás a vaše nejmenší v chatkách ve Hnačově čeká?

Chatky jsou v Hnačově především situovány na klidné místo v přírodě. Takže sem nedoléhá okolní ruch. Za koupáním ani nikam nemusíte, stačí navštívit místní bazén. Nicméně pokud budete chtít, dá se využít i přilehlý rybník.

Až budete svoje potomstvo potřebovat zabavit jiným způsobem než u vody, přímo v areálu osady Nad Rybnikem jsou pro děti nachystány atrakce. Pokud bude sluníčko, samozřejmě pro ně bude nejlepší pobyt na čerstvém vzduchu. Tu „mokrou” variantu v případě, že se počasí nezdaří, reprezentuje herna, kde si mohou vaše dítka například kreslit. Plánujeme navíc zázemí pro nejmenší hosty v průběhu roku 2016 ještě rozšířit například o vlastní soukromý lanový park.

A kam v okolí mimo chatovou osadu?

Jestli počasí zrovna nebude přát koupání, v okolí rybníka je po nově značené trase krásná procházka, kterou bez problémů zvládnou i malí návštěvníci. A ti starší se díky informačním tabulím také trochu vzdělají. Vzdor svému názvu nepřivítá wellness areál jen unavené dospěláky. Ve zdejší malé ZOO se budou bavit rovněž děti. Navštívit s nimi můžete též pohádkovou chalupu v Mlázovech.

Pokud budete mít dostatek času i na celodenní výlet do okolí, vezměte svoje potomstvo třeba do Horažďovic, kde si užije zábavu v aquaparku. Zbude-li více prostoru a chuti cestovat na vzdálenější místo, opominout se nevyplatí zejména plzeňskou ZOO. Ke zdejší atrakci patří mimo jiné oceloti. Na první pohled velmi roztomilá zvířátka, chovaná i jako domácí mazlíčci, která jsou však v jádru stále dravými šelmami.

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.