Zaparkujte u letiště výhodně a bezpečně! Jak si obstarat parkovací místo aniž byste museli vytáhnout paty z domu

Pokud se chystáte na cestu letadlem a budete pryč delší dobu, zaparkujte u letiště chytře! To znamená tak, aby vás to nestálo “majlant”  a vaše auto bylo v bezpečí. Jestliže nemáte tušení, jak sehnat kvalitní parking za rozumné peníze, pak jsme pro vás připravili tento článek, kde se dozvíte informace o vyhledávání, porovnávání a rezervaci parkovacích míst na letištích v ČR. Nechcete-li zažívat při návratu do Čech stres z toho, jestli bude váš motorový miláček v pořádku nebo ne, pak se vám budou hodit následující řádky.

Zaparkujte u letiště sami nebo si nechte auto odvézt

Hledání parkovacích míst u letiště pro několikadenní odstavení vozu může být pěkná otrava. Zejména v letních měsících, kdy lidé vyráží na dovolené, jsou parkoviště v blízkosti terminálů přeplněná, a to kolikrát bez ohledu na výši poplatku za parkování. Cestující zkrátka nechtějí nic řešit; hlavně mít auto co nejrychleji zaparkované a už sedět v letadle. Tento přístup ale není úplně ideální. Pokud nechcete po návratu do Čech riskovat nemilé překvapení v podobě vandalismu, odcizení či nějaké přírodní katastrofy, měli byste umístění vašeho vozidla předem promyslet. 

Pro některé může být ideálním řešením odvoz auta z letiště specializovanou společností. Jedná se o službu, kdy pro váš vůz dojede ve smluvený čas na letiště řidič a odveze jej na zabezpečené parkoviště, kde bude ustájeno po dobu vaší dovolené. Jakmile se vrátíte zpět do Čech, opět auto přivezou k terminálu a vám tak odpadnou veškeré starosti spojené s transportem.

Kde hledat dostupná parkovací místa?

Protože žijeme v době internetu, není nic jednoduššího, než sednout za počítač a najít online vyhledávač parkingu u letiště. Taková platforma obvykle nabízí kromě intuitivního vyhledávání také porovnání nabízených parkovacích služeb. Zároveň zde můžete rovnou vytvořit i rezervaci. A pozor! Rezervovat parkovací stání je zde možné dokonce několik týdnů před vaším odletem. Zajistíte si tak bezstarostný příjezd na letiště a nebudete muset hodinu hledat volné místo a stresovat se, že nestihnete letadlo.

Na co si dát pozor

Než si zarezervujete konkrétní stání, nezapomeňte si parkoviště pořádně prolustrovat! Prohlédněte si dostupné fotografie, prozkoumejte okolí na mapách a porovnejte cenu a kvalitu u konkurence. Důležité jsou následující parametry:

  • Zabezpečení parkingu kamerovým systémem nebo nepřetržitým dohledem hlídačů.
  • Seriózní lokalita bez podivných zákoutí, kde by se mohly vyskytovat nekalé živly.
  • Rozumná vzdálenost od terminálu.

Přečtěte si hodnocení uživatelů

Chcete-li mít jistotu, že jste zvolili seriozního poskytovatele parkovacích služeb a dobré umístění, zaměřte se v online srovnávači na klientské recenze. Najdete zde řadu osobních zkušeností reálných lidí, kteří využili těchto služeb před vámi. Tato hodnocení vám mohou prozradit leckdy více než samotný popis a fotografie v nabídce. Za pěknými obrázky se ve skutečnosti může třeba skrývat nepěkné okolí. Nebo například zjistíte, že zabezpečení parkovací plochy není takové, jak je popsáno v informacích na webu. Buďte vždy obezřetní a věnujte trochu toho svého času pořádnému průzkumu, vyplatí se to!

Tak jste došli až na konec článku, výborně! Díky uvedeným informacím už máte určitě jasno, jak si chytře vybrat parkovací místa v blízkosti letiště. Nyní už víte, na co je potřeba dát si pozor a jaké možnosti parkovacích služeb se vám nabízí. Teď už jen zbývá rezervovat si své místo a těšit se na dovolenou!

A kde necháváte své motorové miláčky ustájené vy? Vydáváte se na letiště raději hromadnou dopravou, aby bylo auto v bezpečí garáže? Nebo máte už nějaké oblíbené parkoviště, na které nedáte dopustit? Neváhejte se nám svěřit do komentářů!

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.