Co patří do domácí lékárny? Připravili jsme ultimátního průvodce!

Do bezstarostného chodu domácnosti sem tam vpadnou zdravotní potíže jejích členů. Ať už to jsou sezónní virová onemocnění, drobné škrábance a odřeniny nebo nám jen nesedne sváteční rodinný oběd. I když si samozřejmě přejeme, aby takových situací bylo co nejméně a zůstalo jen u maličkostí, úplně vyhnout se jim prostě nelze. Můžete se ale na ně dopředu připravit a vyzbrojit svou domácí lékárnu přírodními produkty, se kterými vás tyto nepříjemnosti nezaskočí.

 

Prevence na prvním místě

Posílení imunity je vždycky dobrý nápad! Jen tak nějaké bacily si na vás nepřijdou a když už, jejich atak tím spíš ustojíte. Sport, dostatečný příjem vitamínů nebo třeba trendy otužování pomohou zdraví zocelit. Jejich efekt můžete pro jistotu ještě podpořit!

 

  • přírodní doplňky stravy

Je jen na vás jaké formě dáte přednost -zda klasickým tabletám nebo kapkám. Ty můžete hravě přidat třeba do svého ranního smoothie!

 

  • dezinfekční spreje na čištění vzduchu

Že je ještě neznáte? Stačí jedno zmáčknutí a mžiku vás zbaví mikrobů poletujících v místnosti kolem! Vyzkoušejte je a my se vsadíme, že už nebudete chtít jinak!

 

Když udeří chřipka

Nepodařilo se vám před ní uchránit? Nevadí, máme pár tipů jak se s ní se ctí poprat!

 

  • bolesti svalů

Virózu zpravidla provází bolesti svalů a kloubů. Masážní gely, oleje a roll-ony plné silně aromatických bylin dokáží bolavou oblast prohřát a velmi rychle od bolení ulevit. Jejich složení je tak univerzální, že přijdou vhod nejen při nemoci, ale i po náročném tréninku!

 

  • uvolnění dýchacích cest

Kromě známého dýchání solné vody můžeme doporučit také používání speciálního inhalátoru s esenciálními oleji. Ten narozdíl od hrnce s vroucí vodou můžete mít neustále při sobě a použít ho kdykoliv a kdekoliv si přejete.

 

  • masáž pro snadnější usínání

Tu dopřejte hlavně svým dětem. Éterické oleje a balzámy dokáží jednak uvolnit dýchací cesty, zároveň působí přímo aromaterapeuticky a navodí příjemný pocit spánku. A tak i když jejich tělíčko zápasí s nemocí, budou v noci moct klidně snít. A vy také.

 

Připraveni na sezónní strasti

Každé roční období sebou přináší svá specifika. V zimě na nás nečíhají jen virová onemocnění, i mrazy umí kůži pěkně potrápit. V létě zas strávíme mnohem více času venku, ale pěkné počasí nahrává i nepříjemnému hmyzu. A nepěkné překvapení může přinést i začátek školního/školičkového roku.

 

  • popraskaná kůže v okolí kloubů

Zima zkrátka dává pokožce zabrat a místech, kde je napnutá, může snadno popraskat a v krajním případě i krvácet. Předejít tomu lze pravidelnou aplikací zvláčňujících olejů nebo balzámů, které ji vyživí a zvýší její elasticitu. Kromě hřbetů rukou je využijete i pro zjemnění pokožky na loktech nebo na rozpraskané paty.

 

  • ošetření při bodnutí hmyzu

Ošetřete místo roll-onem, který pokožku zklidní, zároveň zamezí postupu infekce a uleví od nepříjemného svědění! Hledejte ty s přírodními ingrediencemi, které jsou vhodné i pro ty nejmenší.

 

  • repelenty

Možná byste se divili, jakou chemickou nálož klasické repelenty obsahují! Přitom stačí tak málo. Vybrané složení, esenciální oleje a výtažky z aromatických bylin vám zavoní, pokožku nepodráždí a komáry či klíšťata udrží v bezpečné vzdálenosti!

 

  • šampony a roztoky proti vším

Máte doma malého školáka nebo předškoláka? Může se stát, že se jednoho dne vrátí se svědivou pokožkou hlavy, kterou napadly maličké vši. Nepropadejte panice, vlasy rozhodně jít dolu nemusí! Na pomoc si vezměte speciální produkty a kartáče, které vaše dítko hnidů jednoduše a rychle zbaví.

Trápení se zažíváním

Na rodinné či firemní párty jste to trochu přehnali? Nesedl vám kulinářský experiment? Nebo jen prostě chcete tělu dopřát ozdravnou očistu? K detoxikaci organismu doporučujeme mít vždy po ruce vhodné pomocníky! Ty na bázi bylinek budou pro vaše tělo maximálně šetrné, přesto účinné tak, jak se patří!

 

Domácí lékárna nemusí být plná k prasknutí, aby byla funkční. Stojí ale za to zařadit do ní vychytané přírodní produkty, které s jistotou budou k vašemu organismu šetrné, přesto svou práci odvedou na výbornou. Po staletí se lidé při léčení neduhů spoléhali právě na bylinky a esenciální oleje a to z velmi dobrých důvodů. Proč se tedy k tradičním a odzkoušeným postupům nevrátit?

Důvěřujete přírodní medicíně?

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.