Laserové odstranění tetování je nejspolehlivějším řešením vašeho problému. Doporučí ho každý seriózní odborník!

Pro laserové odstranění tetování se v posledních letech rozhoduje čím dál více lidí. Důvody, kvůli kterým se potřebují jednou provždy zbavit nežádoucí výzdoby svého těla, mohou být různé. Od zdravotních, přes společenské, až po čistě estetické. Proč tito lidé dávají v tak hojné míře přednost právě laseru, když existuje celá řada dalších, vcelku spolehlivých řešení? Jednoduše proto, že většina ze starších metod v porovnání s laserem zkrátka neobstojí. Proč je tento zákrok zdaleka nejlepší? S jakými typy přístrojů se na specializovaných klinikách můžete setkat? A co budete nuceni podstoupit v případě, že se přece jenom rozhodnete pro nějakou ze starších metod?

Laserové odstranění tetování je nejrozumnější volbou

Máte pocit, že jste kdysi udělali chybu, když jste si nechali na rameno zvěčnit jméno přítelkyně? Vaší současné partnerce není taková výzdoba vůbec po chuti? Krášlí vaši hruď znak oblíbeného fotbalového klubu a dospěli jste už do věku, kdy vám něco podobného přijde lehce nepatřičné? Nebo snad máte ještě nějakou divočejší výzdobu, které byste rádi dali sbohem? Řešení se samozřejmě najde a ne jenom jedno. Způsobů, kterými se obtížného tetování můžete zbavit, existuje několik. Rádi byste, aby šlo o metodu efektivní, bezpečnou a také co nejméně bolestivou? To zní velmi rozumně. Kladete si otázku, který z běžně používaných postupů všechna tato kritéria splňuje? Odpověď je jednoduchá. Je to laser! Nabídnou vám ho v každém solidním salonu krásy, na každé kvalitní klinice estetické medicíny. Doporučí vám ho každý specialista, který se v oboru skutečně vyzná.

Fakta, která vás přesvědčí

Laserová metoda je bezpochyby nejmodernějším postupem. Je prováděna za pomoci stále dokonalejších přístrojů a v její prospěch hovoří hned několik zásadních faktů. Nejvíc vás bude asi zajímat to, že jde o řešení, které je považováno za:

  1. VYSOCE EFEKTIVNÍ – protože laserové paprsky barvivo v pokožce dokonale „rozbijí“. Barvivo je následně odplaveno ven z těla. Dochází jen k minimálnímu nebo vůbec žádnému poškození dotčených tkání.
  2. VELMI BEZPEČNÉ – jelikož lze paprsky velice přesně zacílit, díky čemuž nedochází k narušení bezprostředního okolí ošetřovaného místa. Na rozdíl od starších a invazivních postupů nehrozí záněty ani vznik jizev.
  3. TÉMĚŘ BEZBOLESTNÉ – je to sice individuální, ale naprostá většina lidí cítí jen jemné štípání. Těm choulostivějším pomáhá užití znecitlivujících krémů. Některé kliniky disponují dokonce speciálními chladícími přístroji, které odstraní případnou bolest téměř dokonale.

Laser není jenom jeden

Jestliže jste v situaci, kdy vám vaše tetování působí jen nepříjemnosti a brání vám třeba ve vztahu, není zřejmě důvod otálet. Pokud si pro jeho odstranění zvolíte laserovou metodu, budete možná chtít více detailních informací. To je celkem pochopitelné. Co by vás mohlo ještě zajímat? Třeba to, že jde o řešení, které se skvěle hodí pro eliminaci tetování velkých rozměrů. Nebo fakt, že existují čtyři základní druhy laserových přístrojů, které jsou pojmenovány takto:

  • Nd:YAG – patří k tomu nejmodernějšímu, s čím se můžete aktuálně setkat. Vznik jizev nebo bílých míst (tzv. hypopigmentace) je téměř vyloučen. Působení pulzu je kratší než u starších typů přístrojů, díky čemuž lze použít vyšší a tedy efektivnější hodnoty záření.
  • Alexandritový – zde existuje o něco vyšší riziko zjizvení i hypopigmentace než u předchozího typu, nicméně výsledky bývají uspokojivé. Jde o starší model.
  • Rubínový – s tímto typem se setkáte už jen výjimečně, a to právě z důvodu poměrně vysokého rizika vzniku jizev a také bílých míst na ošetřené kůži.
  • Erbiový (CO2) – je používán ještě méně než předchozí varianta, a to ze stejných důvodů.

Máte dost odvahy?

Jak jsme si už řekli, k odstranění tetování vás mohou přivést nejrůznější důvody a to třeba včetně náboženských. Také postupů, kterými toho lze docílit, je více. Laser se sice stal zdaleka nejvyhledávanějším řešením, to je pravda, ale máte-li dost odvahy, můžete to samozřejmě zkusit ještě jinak. Metody, které se hojně používaly v minulosti, jsou v některých salonech krásy zřejmě stále dostupné, i když spíše ojediněle. Zmiňme proto alespoň některé. Například takové „vyříznutí“. Už samo slovo charakterizující tuto metodu určitě nevyvolává příjemné pocity. Jde o poměrně bolestivou záležitost (nepříjemné je i hojení) vhodnou spíše v případě menších obrázků a nápisů. Obvykle musíte počítat s tím, že dojde ke vzniku jizvy, což si nejspíš vyžádá nějaký další estetický zákrok. „Vybroušení“ je další, rovněž dosti necitlivý postup, který vás může tetování zbavit. O tom, že je to nepříjemný zážitek, rozhodně nepochybujte. Výsledek nemusí být nejhorší, ale ošetřené místo je nutné delší dobu léčit speciálními krémy.

Předběžná konzultace je nezbytná

Jestliže dáte na rady odborníků a k řešení vašeho problému zvolíte laser, nebuďte překvapeni, když dojde nejprve ke konzultaci se specialistou, který tetování vyhodnotí ze všech možných úhlů. Navrhne vám postup, vysvětlí podstatu celého zákroku a seznámí vás se vším, co je pro zdárný výsledek potřeba udělat a to včetně následné péče. Věřte, že se není čeho obávat. Lepší řešení byste hledali marně.

Co vás přivedlo k myšlence, že si necháte tetování odstranit? Máte s ním problémy doma nebo vám snad působí nějaké komplikace v práci?

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.