Implantáty nejsou vždy potřeba. Zvětšení prsu lze provést třeba pomocí vlastního tuku

Necítíte se ve svém těle pohodlně? Máte komplexy kvůli menšímu poprsí? Netrapte se zbytečně. Zvětšení prsu dnes už není nic výjimečného. V dnešním inovativním světě jsme schopni opravdu mnoha věcí, které nám mohou výrazně usnadnit život. Tak proč toho nevyužít? Zvětšení prsu patří mezi zcela rutinní zákroky plastické chirurgie. Existuje nepočitatelně mnoho specializovaných klinik, kde se o vás postará ještě jednou tolik zkušených lékařů. Nejedná se o žádnou náročnou operaci. Zvětšení prsu není bolestivý zákrok a jizvy jsou téměř neviditelné. A věděli jste, že to jde i bez implantátů?

 

Zvětšení prsu není řezničina. Zákrok prospíte a jizvu skoro ani nenajdete

Cílem plastické chirurgie je nejen plnit sny, ale také zajistit bezpečnou a šetrnou cestu k jejich vyplnění. Zvětšení prsu, stejně jako ostatní plastické zákroky, je prováděno pod rukama zkušených lékařů. Výkon je proto přesný, čistý a precizní. Celý takový zákrok probíhá pod celkovou narkózou, jejíž vývoj také neusnul na vavřínech. V dnešní době je nejvíce v kurzu anestezie ‘low flow’ – která vás nejen spolehlivě uspí, ale také zmírní případný dopad anestezie na minimum. Ano, nějaké ty jizvy vám na památku zůstanou, ale budete se muset hodně snažit, abyste je spatřili na první pohled.

 

Chcete předem vědět, do čeho jdete? Vyžádejte si 3D vizualizaci

Nemusí být snadné se pro plastiku prsu rozhodnout. Spolu s řadou pozitiv se vždy najdou i nějaká ta negativa, která nás v rozhodování mohou brzdit. Jedním z nich může být nemožnost představit si finální výsledek předem. Pro představu se zkuste vžít do následující situace. Rozhodnete se pro zákrok, vyberete si velikost prsu, spolu s lékařem naplánujete termín zákroku, a najednou znejistíte. Jak to ale bude ve skutečnosti vypadat? A přesně v tomhle představuje 3D scanner výhru v loterii.

 

3D scanner je špičkovou inovací na trhu technologií. Používá jej zatím jen minimum klinik v České Republice, jelikož je to opravdová novinka. Tento přístroj snímá reálné poprsí klienty, k čemuž dokáže simulovat poprsí, které si klientka vybrala pro zákrok. Prostřednictvím 3D vizualizace tak uvidíte vše v jednom. A ještě před zákrokem budete schopni posoudit, zda vám nové poprsí sedí či ne.

 

S implantáty nebo bez?

Řada z nás si jistě pojí zvětšení prsu spolu se silikonovým implantátem. A ono to i dává smysl, jelikož na začátcích oboru plastické chirurgie představovaly implantáty jedinou možnost, jak prsa zvětšit. Dnes už ovšem máme na výběr. Zákrok zvětšení prsu lze provést pomocí

  • silikonového implantátu
  • vlastního tuku z podkoží

Každá z těchto možností má jak své plusy, tak mínusy. Spolu s implantátem se pojí vyšší míra výskytu komplikací, jelikož je do lidského těla zavedeno cizí těleso. Zvětšení pomocí vlastního tuku je sice přirozená cesta, ale zase daleko komplikovanější a náročnější než vložení běžného implantátu. Zkrátka a dobře, všude se něco najde. Přestože se sama klienta rozhodne, co je pro ni přijatelnější, finální rozhodnutí závisí na slově lékaře. Jen ten může objektivně posoudit zdravotní predispozice klientky, a určit tak zda jsou nebo nejsou v souladu s tím či oním typem zákroku.

 

Zvažujete možnosti, ale stále si nejste jisti? Poraďte se s odborníky

Rozhodnout se pro či proti zvětšení prsu není snadné. Přece jen je jedná o dosti invazivní zásah do lidského těla, a tak by se to nemělo uspěchat. Bezvýsledně dumat nad něčím, o čem toho nevíme dostatek, ale také k ničemu nevede. Obraťte se proto rovnou na odborníky, kteří ví jak poradit.

Jiřina Marešová
Share

Author

Jiřina Marešová

Fitness se věnuji intenzivně a v podstatě každý den. Nebylo tomu tak ale vždycky. Deset let zpátky jsem vážila o čtyřicet kilo víc a vyhýbala se zrcadlům, než jsem si řekla dost. Svůj příběh hubnutí den za dnem jsem tehdy mapovala ve svém osobním blogu a radost z psaní mi od té doby už zůstala.